POS In Cat Bib Rider 1 Rider 2 Category Team Laps Total Time
62 1 203 Anita Gehrig Carolin Gehrig Women Switzerland 2 04:29:56
88 2 201 Silke Lehnhof Dagmar Trunk Women GER 2 04:54:12
93 3 202 Noa Luria Tami Lugasy Women CCC 2 04:59:09
                 
25 1 52 Noemie Garnier Coline Brunel UCI Women - 2 03:48:48
40 2 51 Naama Noyman Lianne Witkin UCI Women ISR 2 04:06:12
107 3 53 Lelia Koaig Svenja Raff UCI Women - 2 05:16:57
                 
1 1 2 Guy Sesler Sven Strahle UCI Men ISR 2 02:55:49
2 2 9 Gily Gonen Tomer Saltzman UCI Men - 2 02:58:14
3 3 1 Alexandre Langlais Louis Chazaly UCI Men FRA 2 03:03:08
4 4 10 Shlomi Haimy Lahav Davibzon UCI Men - 2 03:10:18
5 5 3 Kyle Cameron Benoit Igoulen UCI Men FRA 2 03:24:40
                 
18 1 305 Olivier Guth Danièle Triesch Mix FRA 2 03:44:24
41 2 314 Adi Frilimg Hanoch Redlich Mix - 2 04:06:25
48 3 313 Dan  Zigmond Idit Shub Mix CCC 2 04:15:08
49 4 303 Amanda Genez Eli Altman Mix none 2 04:16:21
52 5 5 Monica Schneebeli Kurt Hegglin Mix Switzerland 2 04:22:18
57 6 308 Guy Dvir Yelena Yastrebov Mix N.C.C 2 04:28:22
64 7 307 Tzachi Katz Tova Cohen Mix איתנים 2 04:31:00
68 8 306 Doron Amitz Adi Vainiger Mix אס 2 04:36:24
104 9 315 Oded Bekin Shlomit Ben Aish Mix - 2 05:12:33
110 10 304 Sigalit Kaufman Nhevo Kaufman Mix CCC 2 05:22:52
118 11 312 Nissan Cohen Daniel Cohen Mix Danibani 2 05:35:17
122 12 301 Shahar Meir Moran Meir Mix Shahar & Moran 2 05:42:43
124 13 309 Zeev Bozhko Olga Pelipenko Mix מסטרס חיפה 2 05:51:14
130 14 302 Maike Pantziner Melisa Kadosh Mix The Buttons MTB 2 06:02:24
134 15 310 Daniel Ayash Tamar Luria Mix Unicorn 2 06:14:07
DNS DNS 311 Noga Korem Avi Tamir Mix Teva bike   No Score
                 
6 1 131 Timotaus Nasser Boaz Hemmo Men CCC 2 03:26:07
10 2 530 Che Shraiber Tomer Itzochaki Men - 2 03:36:56
11 3 4 Omri Arbel Dan Carmel Men ISR 2 03:40:13
14 4 123 Yakov Sagas Mosa Shogan Men רוכבים הצ'רקסים 2 03:42:29
16 5 132 Eyal katzenstein Guy Kaftori Men The buttons 2 03:42:37
19 6 106 Eldad Maimon Amnon Israeli Men Smartoteam 2 03:45:41
20 7 105 Amos Gery Gilad Gery Men CCC 2 03:46:23
21 8 116 Yuval Ben Mordechai Roi Rubinstain Men רוכבי ת"א TACC 2 03:46:48
27 9 101 Guy Beer Yaron Rapoport Men HD-Trek 2 03:50:35
36 10 122 Yuval Fridman Elad Saidi Men טים מצמן 2 04:01:38
39 11 115 Amir Danel Slava Dubinski Men רוכבי ת"א TACC 2 04:04:15
43 12 121 Or Dayan Anog Shilan Men IGP-Israel go pro 2 04:06:33
45 13 126 Itay Shlain Nir Beit-Av Men The buttons 2 04:11:10
51 14 104 Natanel Sela Yaron Taran Men N/A 2 04:22:05
53 15 103 Danny Seelenfreund Yaron Cohen Men ZRT 2 04:23:21
56 16 112 Torben Fibich Tim Greis Men GER 2 04:28:02
71 17 113 Tzahi Tal Tamir Zandberg Men Vikings 2 04:40:38
75 18 102 Yonatan Vishlizki Dotan From Men TeamTum 2 04:43:56
78 19 133 Jonathan Stamler Daniel Stamler Men Team Abu 2 04:44:56
79 20 130 Luria Guy Molla Begashaw Men ETHIOPIA 2 04:45:30
82 21 124 Yehiel Shoval Alon Wizman Men The Camels 2 04:47:30
84 22 129 Eyal Michaeli Itay Peretz Men CCC 2 04:51:24
85 23 119 Hen Gruman Yoav Garibi Men ז 2 04:52:38
97 24 117 Aviv Dahan Yontan Bar On Men N.C.C 2 05:08:27
98 25 118 Ido Levi Omri Sarfati Men The buttons 2 05:08:59
101 26 125 Yonatan Bar Adam Starikov Men N.C.C 2 05:11:49
115 27 114 Meir Malul Ofer Ashkenazi Men boyar 2 05:31:15
131 28 110 Avihay Pinhas Vadim Malenboim Men The Hoppers 2 06:02:40
136 29 107 Ariel Tolkachov Gilad Adler Men Drink Damn It! 2 06:30:45
137 30 109 Pablo Retyk Matan Shteinberg Men Bike Way 2 06:43:04
IND IND 128 Dror Pekatch Zohar Galili Men HD-Trek & GU Energy 1 03:42:01
DSQ DSQ 120 Moshe Shir Elad Eckstein Men -   05:30:52
                 
9 1 461 Angelo Di Veroli Yossi Butavia Masters Racing Team CYCO-XXX 2 03:31:55
12 2 452 Noam Schilller Yuval Rosenzweig Masters Bike Way 2 03:40:26
13 3 462 Matan Gedulter Ori Levy Masters Heart Attack 2 03:41:48
15 4 411 Sharon Pe'er Rafi Shitrit Masters Shitrit&Pe'er 2 03:42:30
17 5 415 Shavit Kohavi Amitay Cohen Masters Dynamo/igp 2 03:44:12
22 6 453 Dvir Almog Ehud Abitboul Masters CCC 2 03:46:53
24 7 429 Assaf Klein Sasy Levy Masters The buttons 2 03:48:41
26 8 458 Tzur  Brant Guy Baumle Masters eshkolot 2 03:50:29
28 9 456 Nimrod Eldar Israel Chen Masters Craft 2 03:52:36
29 10 437 Roy Haker Gil Schliesser Masters רוכבי אשכולות 2 03:55:26
31 11 450 Shamai Becker Matan Philipson Masters Matan & Shamai 2 03:56:46
32 12 446 Eli Ben Yakar Oren Shvil Masters The Buttons Ben Shemen 2 03:57:40
34 13 435 Uri Nizan Niv Cal Masters Rosh Tzipor 2 04:00:19
37 14 439 Arik Klaiman Nir Zohar Masters CCC 2 04:02:12
38 15 430 Enrique Strammer Dan Edelstein Masters Danque 2 04:02:31
42 16 418 Elad Raz Andi Levy Masters The buttons 2 04:06:25
44 17 448 Musa Gerchad Nati Thawco Masters רוכבים צ'רקסים 2 04:09:23
47 18 422 Nachshon Vagmayster Vaun Wende Masters The buttons 2 04:14:22
50 19 449 Eli Avzak Jan Nash Masters הרוכבים הצ׳רקסים 2 04:18:04
54 20 459 Yonatan Shoshan Uri Neria Masters TeamUY 2 04:24:30
58 21 455 Shahar Millis Zack Uchovsky Masters Bike.co.il 2 04:29:00
59 22 447 Shay Mandel Michael Semenov Masters 4EPIC 2 04:29:26
60 23 428 Ido Lasman Shalom Wulich Masters PakaPaka 2 04:29:31
61 24 451 Chen Fried Oren Levy Masters CCC 2 04:29:39
63 25 407 Oded Lewinson Raanan Heller Masters רוכבי אשכולות 2 04:30:53
65 26 408 Arbel Kuperman Yuval Abas Masters Yarkon MTB 2 04:31:44
67 27 454 Max  Apartin Andrei Tsirkin Masters מסטרס חיפה 2 04:35:00
69 28 404 Assaf Mizrahi Rami Asraf Masters - 2 04:38:19
70 29 111 Tamir Igal Shai Shoham Masters Nisnas Ind 2 04:38:55
72 30 409 Nir Pilosof Shai Soroka Masters Nir & Shai 2 04:42:46
73 31 410 David Ankori Mosik Cohen Masters Yarkon MTB 2 04:43:19
74 32 403 Shahar Arbel Sagi Unger Masters מטפסי עמק חפר 2 04:43:23
77 33 434 Gil Ashery Moshe Yosfan Masters The buttons 2 04:44:53
81 34 401 David Schwartz Zeev Kallach Masters ISR-21 2 04:46:01
83 35 440 Itamar Ziv Guy Lifshits Masters Itamar & Guy 2 04:49:36
86 36 445 Michael Shkolnik Alex Reitbort Masters CCC 2 04:53:21
87 37 444 Eitan Fux Eyal Ovadia Masters everysight 2 04:53:52
91 38 423 Ori Amir Shemai Dayan Masters HR Team 2 04:57:14
92 39 436 Eyal Friedman Hadar Gat Masters Hadar Eyal 2 04:57:29
95 40 419 Alon Erez Assaf Shacham Masters GCZ-MTB 2 05:02:04
96 41 421 Nir Sever Mordi Kuperman Masters CCC-GeryATeam 2 05:06:48
100 42 416 Dvir Libhaber Samuel Attali Masters GaryAteam/CCC 2 05:11:11
102 43 424 Nitzan Eshed Miron Eshed Masters TEAM ESHED 2 05:12:07
105 44 406 Shai Yaron Eran Gil Bar Masters NINER ISR 2 05:12:39
106 45 432 Giora Naveh Nir Gilon Masters Gilon Naveh Team 2 05:15:40
108 46 402 Ariel Oelsner Itay Peri Masters High 5 2 05:17:42
114 47 405 Gilad Narkis Arye Shalev Masters הצ'ייסרים 2 05:29:47
117 48 431 Guy Shalev Ilan Shimoni Masters Team Bike Way 2 05:33:49
119 49 417 Erez Latner Idan Laiper Masters מגה אור 2 05:39:31
121 50 414 Ariel Lazar Yoav Moyal Masters The ARAVA FOXes 2 05:40:18
123 51 412 Yariv Isar Roni Hadad Masters The buttons 2 05:46:15
125 52 425 Arie Margalit Yoram Shushan Masters HR Team 2 05:51:33
127 53 438 Hezi Ontman Ronen Gal Masters Bykers 2 05:53:45
128 54 460 Shlomi Itah Menache Levy Masters DAA 2 05:59:48
129 55 426 Ron Kaftal Gil Polak Masters Self 2 05:59:54
132 56 443 Lavi Cohen Yaron Menahem Masters b.i.l 2 06:05:01
IND IND 457 Dmitri Volsky Itai Doron Masters Israeli Gravel Club 1 06:14:08
DSQ DSQ 413 Amir Levin Eyal Etzioni Masters Israel Gravel Club 2 06:46:38
DSQ DSQ 420 Asaf Beladev Moshe Hemmo Masters The buttons   04:36:50
DSQ DSQ 441 Gil Slavin Moti Cohen Masters Babiz Project   05:20:23
DSQ DSQ 442 Ilan Zini Ofer Ziv Masters Babiz Project   06:33:16
DNS DNS 433 Doron Avigdori Eliran Chay Masters Ultramam Israel   No Score
DNS DNS 427 Yuval Shitzer Eyal Oren Masters non   No Score
                 
7 1 522 Lior Biton Vitaly Frost Grand N.C.C 2 03:30:15
8 2 7 Denis Liaud Matthieu Soboul Grand FRA 2 03:30:19
23 3 527 Ronen Shirizly Hagay Anaby Grand eshkolot 2 03:48:01
30 4 519 Nadav lugasy Niv Amos Grand CCC 2 03:55:34
33 5 506 Hagai Golan Yoram Inbar Grand ZONE 3 2 03:58:21
35 6 526 Jonathan Kopel Barak Oz Grand Free 2 04:00:59
46 7 504 Rafi Farhi Ran Persberg Grand Yarkon MTB 2 04:14:20
55 8 501 Evyatar Englard Arie Bar Or Grand ZONE3 2 04:26:28
66 9 508 Gilad Angel Ulf Christophersen Grand GER 2 04:32:53
76 10 513 Ran Tavor Ronen Pinhas Grand CCC 2 04:44:44
80 11 502 Lior Arditi Oren Zamir Grand Yarkon team 2 04:45:56
89 12 510 Ofer Ben-Michael Eli Shaked Grand 4EPIC 2 04:54:13
90 13 525 Tomer Neuner Uri Arzi Grand עצמאי 2 04:56:52
94 14 520 Yehontan Peri Yakir Nirgad Grand 4EPIC 2 05:00:28
99 15 514 Zvika Neeman Alon Klement Grand Jane Austen Fan Club 2 05:10:17
103 16 515 Yaron Weinberg Gil Almog Grand Yotvata-Strauss 2 05:12:29
109 17 507 Guy Doron Raanan Rom Grand חנוך רדליך 2 05:21:22
111 18 516 Yoni Deshe Ilan Ben Jacob Grand Team Matzman MTB 2 05:25:03
112 19 512 Nissim Gibri Benjo Douk Grand HR 2 05:28:33
113 20 505 Gil Lazar Ariel Keren Grand Yarkon MTB 2 05:28:46
116 21 517 Uri Levi Reuven Kap;an Grand פסגות 2 05:33:19
120 22 509 Eli Frumerman Liad Zur Grand Zichron MTB 2 05:39:46
126 23 518 Boaz Tamir Eliav Derman Grand Ninja Turtles 2 05:52:10
133 24 524 Haim Visotzky Alon Golan Grand טים מצמן 2 06:09:30
135 25 503 Eran Shapiro Ron Margolin Grand ג'וליאנה השעירה 2 06:20:53
138 26 521 Eli Ben Shushan Rami Pais Grand 4EPIC 2 06:46:55
IND IND 8 Gil Kashi Gil Olshanski Grand NED 1 04:30:42
IND IND 511 Amitai Tafla Ilan Tevet Grand 4EPIC 1 04:51:15
IND IND 523 Amos Hadar Roni Pesah Grand טים מצמן 1 05:00:18